Miesiąc: marzec 2015

Z piekła do nieba…..

Szczęśliwi wracamy z Siemyśla z 3 ważnymi punktami po zwycięstwie nad Jantarem 3:4.

Niestety każdy pewnie szybko będzie chciał zapomnieć o pierwszej połowie tego meczu, po której przegrywaliśmy 3:0. Już w 30 sekundzie po błędzie naszego obrońcy straciliśmy gola na 0:1. Od tej pory próbowaliśmy doprowadzić do remisu, ale sztuka ta nam się nie udawała:  próbował zaskoczony podaniem Patryk Jaworski, ale piłka nie chciała wpaść do bramki z 3 metrów, Jakub Karpiński strzelał z 5 metrów, ale piłka została zablokowana przez jednego z obrońców Jantara. Ci sami zawodnicy strzelali również z dystansu, ale albo obok bramki, albo w defensorów Siemyśla. W tej części spotkania najlepszą sytuację dla naszej drużyny miał Adrian Bielecki, który wykorzystując nieporozumienie obrońcy i bramkarza gospodarzy, strzelał z ostrego konta do pustej bramki, ale pod naciskiem bramkarza trafił…. w boczną siatkę. Mecz w tej części spotkania był wyrównany, ale to goście wykorzystali jeszcze dwie swoje sytuacje. Najpierw w 38 minucie straciliśmy gola po rzucie rożnym, a następnie w 41 nie popisał się nasz bramkarz, któremu piłka wpadła „za kołnierz” po rzucie wolnym wykonywanym z około 40m. Warte odnotowania jest niepodyktowanie przez sędziego rzutu karnego w 30 minucie po ewidentnym faulu w polu karnym na Adrianie Bieleckim.

Za to druga połowa to już popis w wykonaniu naszego zespołu. Mobilizacja, dwie zmiany personalne w przerwie oraz zmiana taktyczna dokonana przez trenera doprowadziły do tego, że w tej części to tylko Mechanik istniał na boisku. Już w 49 minucie gola głową strzelił Wojciech Grześkowiak, po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Karpińskiego. Nie minęło 6 minut, a tym razem sędzia podyktował dla nas rzut karny, po faulu na rozpędzonym Adrianie Bieleckim. Pewnym wykonawcą był Marcin Krysztoforski. Przy tym wyniku nasz zespół nie schodził z połowy Jantara, a chwilami przeciwnikom ciężko było wyprowadzić piłkę z własnego pola karnego. Efektem tego była bramka Dominika Balcera (przez sędziego zapisana Karolowi Stroczyńskiemu), który wykorzystał zamieszanie w polu brakowym i strzelił w 67 minucie nie do obrony z około 13 metrów. Bardzo szybko bo już 3 minuty później na prowadzenie wyprowadził nas gol Patryka Jaworskiego. Mechanik dalej próbował, ale albo Adrian Bielecki po strzele głową trafia w poprzeczkę, albo sędzia nie uznaje prawidło strzelonego gola przez Dominika Balcera, dopatrując się spalonego. Jantar próbował kontrować, ale nie zagroził już naszej bramce, a dodatkowo od 81 grał w 10 , ponieważ sędzia wykluczył czerwoną kartką ich piłkarza po brutalnym faulu na naszym zawodniku.

A jakie to były wielkie emocje w tym meczu może świadczyć fakt, że sędzia w 55 minucie wyrzucił naszego trenera na trybuny.

Skład:

Olearczyk Patryk – Gołombniak Remigiusz, Łyskawa Przemysław, Zawół Adam (46′ Dominik Balcer), Mikołajczyk Damian (46′ Saganowski Mateusz) – Grześkowiak Wojciech, Stroczyński Karol (82′ Ornowski Jonatan), Karpiński Jakub, Krysztoforski Marcin (88′ Trusiło Łukasz) – Bielecki Adrian, Jaworski Patryk.

A już teraz zapraszamy na nasz pierwszy mecz wiosną przed własną publicznością w sobotę 2015-04-04 o godz. 16:00. Gościem będzie Radew Białogórzyno.

Fatalny początek młodzieży!

W dniu dzisiejszym nasi młodzieżowcy rozegrali swoje pierwsze mecze rundy rewanżowej z GKS Leśnik Manowo. Niestety nie był to ich szczęśliwy dzień. Juniorzy przegrali 1:2, a trampkarze 0:1.

juniorxy

Skład juniorów:

Olearczyk Patryk – Olszewski Dawid, Ciszek Kamil, Szadziński Damian, Ciszek Kamil, Trusiło Łukasz (46′ Gronkowski Patryk) – Ornowski Jonatan (46′ Jętkowski Paweł), Juś Dorian, Majewski Wojciech, Prokopowicz Sebastian – Klimek Remigiusz, Ułanowski Eryk

Wynik 1:2 (1:0)

Strzelec bramki: Klimek Remigiusz

Kartki: Olszewski Dawid: 2 żółte w konsekwencji czerwona, Klimek Remigiusz, Patryk Olearczyk

tram stro

Skład trampkarzy:

Adamczewski Jakub – Banaszek Tobiasz, Chmera Filip, Czarnecki Paweł – Łoziak Nikodem (40` Budniak Mateusz), Kokoszko Dominik, Ornowski Amadeusz, Sidoruk Kamil (40`Kurta Kacper) – Winkowski Adrian, Zakrzewski Emil (62` Misztal Marcin) – Czaja Michał

Wynik 0:1 (0:1)

Inauguracja naszej młodzieży

Zapraszamy Państwa na mecz juniorów starszych oraz trampkarzy.
Juniorzy, którzy tydzień wcześniej wygrali zaległy mecz z rundy jesiennej nad Astrą 4-2, teraz będą chcieli zrewanżować się za poprzednią przegraną drużynie z Manowa, a trampkarze podtrzymać dobrą passę z rundy jesiennej.

Transfery

OFICJALNIE: Mechanik zdołał pozyskać dwóch nowych zawodników z Głazu Tychowo, a są nimi: Michał Radziuk (21 l.) oraz Przemysław Łyskawa (19 l.), którego ściągnięcie do naszego zespołu nie było łatwe, jednak po długich negocjacjach udało się tego dokonać. Michał, który do tej pory grał na skrzydle, przeszedł do nas jako wolny zawodnik, zaś Przemysław, zawodnik grający na pozycji środkowego obrońcy, na półroczne wypożyczenie.

Warto wspomnieć, iż nasze szeregi wzmocnią również Damian Mikołajczyk, który powrócił z wypożyczenia z Iskry Kłanino, Patryk Jaworski grający wcześniej w Arkadii Malechowo oraz Karol Piotrowski reprezentujący barwy Gromu Świelino.

W zimowym okienku odeszli od nas: Karol Sochaj – Gwardia Koszalin, Mateusz Myśliński – Leśnik Manowo, Karol Saganowski – Bałtyk Koszalin, Grzegorz Kuczerka – Darłovia Darłowo.
Życzymy im powodzenia w nowych zespołach!