Miesiąc: kwiecień 2015

Remis z Darpolem

Za nami kolejny mecz ligowy.

Tym razem w Darłowie graliśmy z Darpolem Barzowice. Niestety nie był to udany wyjazd, ponieważ przywieźliśmy z niego tylko 1 punkt.

Jeżeli z samej gry i postawy zespołu możemy być zadowoleni, to już z samego wyniku nie. Szkoda niewykorzystanej szansy zbliżenia się do lidera i zwiększenia  przewagi nad pozostałymi zespołami, ale z drugiej strony przyda się zimny prysznic, który wyzwoli w zawodnikach jeszcze więcej energii do wytężonej pracy. Przed nami mecz z liderem, który nie przegrał meczu w tym sezonie. Oczywiście do tego spotkania nie trzeba nikogo specjalnie motywować, chęć rewanżu za jesienną porażkę jest motywacją samą w sobie.

Darpol Barzowice – Mechanik Bobolice 3:3 (1:3)

Skład:

Trusiło Łukasz – Gołombniak Remigiusz, Zawół Adam, Grześkowiak Wojciech (kpt), Saganowski Mateusz – Karpiński Jakub, Krysztoforski Marcin, Balcer Dominik, Stroczyński Karol (65′ Remigiusz Klimek) – Ułanowski Eryk (82′ Małyszek Dominik), Bielecki Adrian

Strzelcy bramek:

1:o (5′) Karpiński Jakub (zapisana przez sędziego Karolowi Stroczyńskiemu)
2:0 (6′) Bielecki Adrian
3:0 (15′) Balcer Dominik (zapisana przez sędziego Wojciechowi Grześkowiakowi)
3:1 (30′) Darpol
3:2 (48′) Darpol
3:3 (58′) Darpol

Kolejna wygrana, kolejne 3 punkty

IMG_0758

Kolejną wygraną zanotowali seniorzy naszego klubu.

Mimo kilku braków kadrowych (a w ciągu tygodnia zapowiadało się, że ich nie będzie) gładko pokonaliśmy ekipę Grafu Bukówko 4:0 (3:0)

Najważniejsza okazała się pierwsza połowa, w której to zdecydowanie przeważaliśmy i prowadziliśmy grę na połowie przeciwnika. Wynikiem tego były trzy szybko strzelone bramki. Po tych golach, gra w naszej ekipie trochę się rozluźniła i pod koniec tej części spotkania Graf coraz częściej przedostawał się na naszą połowę boiska.

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany, ale to naszemu zespołowi udało się podwyższyć wynik spotkania na 4:0. Drużyna gości była bliska zdobycia honorowej bramki, ale zawodnik wychodzący na pozycję sam na sam z naszym bramkarzem, został zatrzymany nieprzepisowo przed polem karnym przez Przemysława Łyskawę. Za ten faul Przemek został ukarany czerwoną kartką i niestety nie zobaczymy go w najbliższym meczu. Mimo, że od 60 minuty graliśmy w 10, udało się nam dowieźć ten wynik do końca spotkania.

Po za tym warte odnotowania są dwa debiuty w seniorach: Remigiusza Klimka  (16 l.) i Eryka Ułanowskiego (17 l.), a dzięki zanotowanemu hat-trickowi, Adrianowi Bieleckiemu udało się wrócić na pozycję lidera  strzelców (19 bramek) naszej ligi. Dodatkowo, drużyna nasza z 72 bramkami jest również liderem pod tym względem.

Mechanik – Graf Bukówko 4:0 (3:0)

Skład:

Trusiło Łukasz – Sapiecho Bartłomiej, Łyskawa Przemysław, Zawół Adam, Saganowski Mateusz – Krysztoforski Marcin, Grześkowiak Wojciech (kpt), Karpiński Jakub, Ornowski Jonatan (70′ Klimek Remigiusz) – Bielecki Adrian (90′ Balcer Dominik), Jaworki Patryk (Ułanowski Eryk 75′)

Nieudany wypad do Dygowa.

Niestety bardzo nieudany wyjazd do Dygowa zaliczyły nasze drużyny młodzieżowe.

Juniorzy przegrali z miejscowym Raselem aż 9:0 zaś trampkarze ulegli 2:1. Usprawiedliwieniem może być zdekompletowana kadra juniorów, którzy skład musieli uzupełnić zawodnikami z trampkarzy, a to znowu osłabiło nasz najmłodszy zespół.

Juniorzy:

Rasel Dygowo – Mechanik 9:0 (6:0)

Skład:

Olearczyk Patryk (kpt) – Olszewski Dawid, Dorian Juś (46′ Banaszek Tobiasz), Szadziński Damian, Kunc Dawid – Chmera Filip, Czaja Michał (46′ Klimek Remigiusz), Kula Grzegorz, Majewski Wojciech, Podolak Łukasz – Jętkowski Paweł

IMG_0772

Trampkarze:

Rasel Dygowo – Mechanik 2:1 (1:0)

Skład:

Adamczewski Jakub – Banaszek Tobiasz (24′ Kozłowski Damian), Budniak Mateusz, Czarnecki Paweł – Kokoszko Dominik (kpt), Kurta Kacper, Łoziak Nikodem (46, Czaja Michał), Ornowski Amadeusz, Sidoruk Kamil – Winkowski Adrian, Zakrzewski Emil

IMG_0793

Mechanik – Graf Bukówko

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny mecz ligowy naszej drużyny seniorów w ramach Klasy Okręgowej grupa Północ, który odbędzie się w Bobolicach, dnia 2015-04-18 o godzinie 16:00

Przeciwnikiem będzie ekipa Grafu Bukówko. Po jesiennej wygranej na wyjeździe 2:7 (wynik zweryfikowany jako walkower 0:7) może wydawać się, że będzie to kolejny spacerek naszej drużyny. Nic bardziej mylnego. Po zmianach personalnych, na wiosnę Graf w trzech pierwszych meczach zanotował dwie wygrane (z wyżej notowanymi przeciwnikami) oraz po bardzo wyrównanym meczu, przegrał w ostatniej kolejce z Darłovią Darłowo 0:2 . Piłkarze z Bukówka na pewno przyjadą do Bobolic z zamiarem sprawienia niespodzianki oraz chęcią zdobycia punktów potrzebnych im do utrzymania się w lidze.

Oczywiście, nasza drużyna jak w każdym meczu, walczyć będzie o pełną pulę 3 punktów, które przybliżać będą nas do upragnionego awansu do Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Mamy nadzieję, że tak jak w ostatnim meczu, dopiszą kibice, którzy swoim wspaniałym dopingiem, pomogą naszym chłopakom uzyskać dobry wynik.

Dobrze wygląda sytuacja kadrowa Mechanika. Pierwszy raz od początku rundy wiosennej (kontuzje, urazy, szkoła, praca, wyjazdy) prawdopodobnie oprócz Damiana Mikołajczyka (pilny wyjazd) trener Tomasz Dudka będzie miał wszystkich zawodników do swojej dyspozycji. Zapraszamy i życzymy niezapomnianych wrażeń sportowych!

Udane rewanże młodzieżowców.

junior skła

Bardzo udane mecze w minioną niedzielę zanotowały nasze drużyny młodzieżowe.

Zespół juniorów młodszych zrewanżował się swoim rówieśnikom z Mielna za jesienną porażkę 3:1 wygrywając 1:0 na swoim terenie, zaś trampkarze pewnie pokonali zespół Saturna 4:1.

Juniorzy 1:0 (1:0)

Skład: Olearczyk Patryk (kpt) – Podolak Łukasz (85′ Olszewski Dawid), Ornowski Jordan, Ciszek Kamil, Trusiło Łukasz (90′ Kunc Dawid) – Gołombniak Remigiusz (46′ Łyskawa Przemysław), Juś Dorian, Pedrycz Damian, Majewski Wojciech (46′ Zawół Adam) – Ułanowski Eryk (89′ Jętkowski Paweł), Klimek Remigiusz (46′ Prokopowicz Sebastian)

Bramki:

44′ (1:0) Juś Dorian (karny)

Żółte Kartki:

Ułanowski Eryk
Gołombniak Remigiusz
Trusiło Łukasz

Trampkarze 4:1 (0:0)

Skład: Adamczewski Jakub – Banaszek Tobiasz, Czarnecki Paweł (65′ Sidoruk Kamil), Budniak Mateusz –  Kokoszko Dominik, Chmera Filip (65′ Tuziak Kacper) Ornowski Amadeusz (55′ Proch Dawid), Łoziak Nikodem (40′ Zakrzewski Emil), Kurta Kacper (40′ Zarzycki Łukasz) – Winkowski Adrian (60′ Banaszek Filip), Czaja Michał (kpt)

Bramki:

36′ (1:0) Ornowski Amadeusz
45′ (2:0) Zakrzewski Emil
51′ (3:0) Zakrzewski Emil
54′ (4:0) Czaja Michał
56′ (4:1) Saturn Mielno

Już za tydzień (niedziela 2015-04-19) nasze drużyny wybierają się do Dygowa, gdzie szczególnie juniorzy będą chcieli zrewanżować się Raselowi za jesienną porażkę 0:6

Wygrana prezentem na Święta

senior

Dnia 2015-04-04 w Wielką Sobotę nasza drużyna wygrała następne swoje spotkanie ligowe. Tym razem pokonała u siebie Radew Białogórzyno, drużynę która broni się przed spadkiem. Tak jak się mogliśmy spodziewać, goście przyjechali do Bobolic mocno zmotywowani po wygranej w ostatniej kolejce, ale to nasz zespół wydawał się być faworytem tego meczu.

Tak też się on zaczął. Mechanik od początku przejął inicjatywę i to on dyktował warunki na boisku. Efektem tego była szybko strzelona bramka. Po rewelacyjnym 40 metrowym podaniu Karola Stroczyńskiego w 6′, piłka przed polem karnym trafiła pod nogi Adriana Bieleckiego, a jemu nie pozostało nic innego jak mierzonym strzałem obok bramkarza wpakować piłkę do siatki. Radew ograniczał się do kontr i długich zagrań na swoich ofensorów, a efektem było równie szybkie wyrównanie, bo już w 9′. Po jednym z takich podań, niezdecydowanie naszych stoperów pozwoliło napastnikowi gości przelobować próbującego ratować sytuację naszego bramkarza. Poza tą sytuacją Radew, w pierwszej połowie oddał tylko dwa strzały z dystansu. W tej części spotkania, nasz zespół zagrażał bramce gości jeszcze 9-krotnie. Swoich sił próbowali: Krysztoforski, Jaworski, Karpiński i Bielecki, ale albo strzały bronił bramkarz Białogórzyna (zresztą bardzo dobrze dysponowany tego dnia), albo lądowały one poza bramką. Całe szczęście, jedną z nich wykorzystał w 34′ Adrian Bielecki, który po zablokowanym strzale Patryka Jaworskiego przejął piłkę w polu karnym i z 12 m pokonał golkipera drużyny gości. Ten sam zawodnik w 40′ miał idealną sytuację do podwyższenia wyniku, ale jego strzał z 7 m jakimś cudem znowu obronił bramkarz Białogórzyna.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie i zaczęła się od bliźniaczej sytuacji Adriana Bieleckiego z 40′ pierwszej połowy. Powinno być w tym momencie już 4:1, a Adrian miałby w tym meczu już 4 bramki na koncie. Niestety sprawdziło się stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach i w 59′ mieliśmy remis. Radew w jednej z niewielu swoich sytuacji wykorzystał zamieszanie pod naszą bramką i jeden z ich zawodników z najbliższej odległości wpakował piłkę obok bezradnego naszego bramkarza. Całe szczęście, gol ten jeszcze bardziej zmobilizował naszych zawodników. Cierpliwie konstruowali oni swoje następne akcje. Dało to rezultat w postaci trzeciego gola, którego w 70′ po zagraniu z rzutu rożnego przez Marcina Krysztoforskiego, głową strzelił Przemysław Łyskawa. Idąc za ciosem, zaraz w 72′ powinniśmy prowadzić 4:2, ale arbiter główny (zresztą najsłabszy na boisku) nie uznał gola strzelonego przez Adriana Bieleckiego dopatrując się spalonego (sędzia asystent nie sygnalizował takiej pozycji) W tej części spotkania, swoich sił próbował również Wojciech Grześkowiak, ale jego strzały z dystansu, czy z rzutu wolnego nie znalazły drogi do siatki gości. Doskonałej sytuacji w postaci rzuty karnego, podyktowanego po faulu na Bieleckim, w 83′ nie wykorzystał Marcin Krysztoforski. Znowu górą był bramkarz Białogórzyna. W 85′, kolejnej swojej okazji nie wykorzystał nie kto inny jak Adrian Bielecki. Po dośrodkowaniu Patryka Jaworskiego, będąc 5 metrów od bramki nie trafił w piłkę.

Warte odnotowania są dwa debiuty w naszym zespole: Patryka Cieślika (pierwszy oficjalny mecz w seniorach) i Łukasza Trusiło (pierwszy oficjalny mecz w seniorach jako bramkarza)

Szczególne podziękowania należą się naszym kibicom, którzy w dużej ilości stawili się na meczu i przez cały czas dopingowali naszych chłopaków! Dzięki wielkie i oby tak dalej, to naprawdę pomaga zawodnikom na boisku.

Mechanik Bobolice – Radew Białogórzyno 3:2 (2:1)

Skład:

Trusiło Łukasz – Gołombniak Remigiusz, Zawół Adam, Łyskawa Przemysław, Saganowski Mateusz (89′ Ornowski Jonatan)- Krysztoforski Marcin, Grześkowiak Wojciech Kpt (90′ Małyszek Dominik), Storczyński Karol (46′ Cieślik Patryk), Karpiński Jakub – Jaworski Patryk, Bielecki Adrian.

Bramki:

6′ – Bielecki Adrian
34′ – Bielecki Adrian
70′ – Łyskawa Przemysław

Żółte kartki:

Grześkowiak Wojciech, Zawół Adam, Krysztoforski Marcin, Jaworski Patryk, Ornowski Jonatan.

Następny mecz zaplanowany jest na dzień 2015-04-18 (sobota) godzina 16:00 w Bobolicach z Grafem Bukówko.
Już teraz serdecznie zapraszamy.

Udany wyjazd do Gościna

juniorzy gościnow wpis

Dnia 2015-04-04 bardzo udane mecze w Goście zaliczyły nasze drużyny młodzieżowe. Juniorzy zrewanżowali się (0:3 w Bobolicach) dużo wyżej notowanemu zespołowi Olimpu (3-cie miejsce w tabeli) 1:2, zaś trampkarze rozgromili tamtejszych rówieśników aż…….. 0:18 (poprzedni mecz 7:1)

Juniorzy 1:2 (0:0)

Skład:

Olearczyk Patryk (kpt) – Podolak Łukasz (90′ Chmera Filip), Szadziński Damian, Ciszek Kamil, Kunc Dawid – Prokopowicz Sebastian, Juś Dorian, Pedrycz Damian, Majewski Wojciech (85′ Kula Grzegorz) – Ułanowski Eryk (46′ Jętkowski Paweł), Klimek Remigiusz.

Bramki:

20′ (0:1) Ułanowski Eryk
35′ (0:2) Juś Dorian (karny)

Klimek Remigiusz
Szadziński Damian

Trampkarze 0:18 (0:6)

Skład:

Adamczewski Jakub – Banaszek Tobiasz, Chmera Filip (45′ Zarzycki Łukasz), Czarnecki Paweł (55′ Sidoruk Kamil) – Budniak Mateusz, Czaja Michał (kpt), Kokoszko Dominik, Ornowski Amadeusz (35′ Kula Piotr), Łoziak Nikodem (36′ Zakrzewski Emil)- Kurta Kacper (45′ Proch Dawid), Winkowski Adrian (60′ Kozłowski Damian)

TOBIASZ BANASZEK 69′ 0-18

Najbliższe mecze młodzieżowcy zagrają dnia 2015-04-11 o 11:00 i 13:00 z Saturnem Mielno w Bobolicach. Będzie to okazja do rewanżu za jesienną porażkę juniorów i niespodziewany remis trampkarzy