Miesiąc: maj 2015

Nieudany rewanż

Niestety, znowu po dobrym meczu, juniorzy starsi przegrywają drugi mecz z rzędu. Tym razem nie sprostali swoim rówieśnikom z Polanowa. Mimo bardzo wyrównanego spotkania to Gryf strzelił 3 bramki, a nam zabrakło precyzji przy wykończaniu akcji. Miejmy nadzieję, że skuteczność poprawi się już w najbliższym meczu z Arkadią Malechowo, który odbędzie się w Bobolicach, dnia 2015-05-31 o godzinie 11:00. A tuż po juniorach o 13:00 z Malechowem zmierzą się trampkarze.

Bardzo serdecznie zapraszamy

Mechanik Bobolice – Gryf Polanów 0:3 (0:1)

Skład:
Olearczyk Patryk (Kpt) – Kunc Dawid, Ciszek Kamil, Szadziński Damian (46′ Ornowski Jonatan), Kula Grzegorz (55′ Podolak Łukasz) – Trusiło Łukasz, Pedrycz Damian, Juś Dorian, Majewski Wojciech – Klimek Remigiusz, Turkowski Sebastian

Saturn Mielno 029

Niestety z Mielna wracamy bez punktów i bez strzelonego gola (pierwszy raz w tym sezonie). Przegrywamy z drużyną, która przez cały mecz oddała na naszą bramkę 1 strzał, miała 2 rzuty rożne, a najgroźniejsza była podczas wznawiania gry z rzutów z autu. Właśnie po takim stałym fragmencie straciliśmy gola. Gospodarze wykorzystali ogromne zamieszanie w polu karnym i z najmniejszej odległości wepchnęli piłkę do bramki. Co z tego, że prowadziliśmy grę, byliśmy częściej przy piłce, skoro nie wykorzystywaliśmy dogodnych sytuacji bramkowych. A jak to stare porzekadło mówi: „niewykorzystane sytuację się mszczą”

Miejmy nadzieję, że lepszą skutecznością wykażemy się w najbliższym meczu z Błękitnymi W. Głuszek Stary Jarosław, który odbędzie sie w Bobolicach, w sobotę 2015-05-30 godz. 17:00.

Już teraz serdecznie zapraszamy. Saturn

Mielno – Mechanik Bobolice 1:0 (0:0)

Skład:
Olearczyk Patryk – Gołombniak Remigiusz, Łyskawa Przemysław, Zawół Adam (85′ Mikołajczyk Damian), Saganowski Mateusz – Karpiński Jakub, Krysztoforski Marcin, Grześkowiak Wojciech (Kpt), Ornowski Jonatan (46′ Zawadzki Mariusz) – Bielecki Adrian, Ułanowski Eryk (75′ Małyszek Dominik)

Bramki:
1:0 (75′) – Saturn Mielno

Wspaniałe zwycięstwo trampkarzy

W minioną niedzielę trampkarze naszego klubu pokonali niezwyciężoną (18 zwycięstw i tylko jeden remis) do tej pory w lidze drużynę Gryfa Polanów 2:1. Po jesiennej porażce na wyjeździe 5:2, nasz zespół wyszedł na mecz bardzo zmotywowany i głodny rewanżu.

Już pierwsza połowa pokazała, że przyjezdnym nie będzie łatwo zdobyć punkty w Bobolicach. Była ona bardzo wyrównana, z tym że Gryfici mieli bardziej klarowne sytuacje bramkowe. Całe szczęście dobrze bronił nasz bramkarz, Jakub Adamczewski, który zapobiegł utracie kilku bramek.

Druga połowa była bardzo podobna, ale tym razem padały bramki. Na prowadzenie, 4 minuty po rozpoczęciu drugiej części, jako pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna Polanowa, która zdobyła przypadkową bramkę po błędzie dobrze dysponowanego w tym meczu naszego bramkarza. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, bo już po 10 minutach do remisu doprowadził nasz kapitan Michał Czaja. Od tego momentu to nasz zespół bardziej dążył do zdobycia bramki, a udało się to dopiero w ostatnich sekundach meczu. Strzałem tuż przy słupku zza pola karnego popisał się Amadeusz Ornowski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi Adrianowi Puszkielowi, który tak dobrze przygotował zespół do tego meczu i do całego sezonu. Warto zaznaczyć, że cały czas walczymy o 2 miejsce w lidze, a bramka Amy była 100 golem naszej drużyny w rozgrywkach. Oby tak dalej!

Mechanik Bobolice – Gryf Polanów 2:1 (0:0)

Skład:
Jakub Adamczewski – Chmera Filip, Banaszek Tobiasz, Budniak Mateusz – Czaja Michał (Kpt), Czarnota Kacper, Kokoszko Dominik, Kula Piotr (60′ Jakowiec Michał), Łoziak Nikodem (40′ Zakrzewski Emil), Ornowski Amadeusz – Winkowski Adrian

Bramki:
39′ – Gryf Polanów
49′ – Czaja Michał
70+2′ – Ornowski Amadeusz

Piłkarska Kadra Czeka w Bobolicach

IMG_1121

We wtorek 19 maja 2015r. w Bobolicach na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza 20, odbyły się Mistrzostwa Okręgu Koszalińskiego w ramach 31 Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka im. Stanisława Tymowicza w kategorii chłopców rocznik 2000 i młodsi.
Organizatorem imprezy był UKS Olimpia Bobolice – sponsor Energa, a współorganizatorem Zachodniopomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie i Gmina Bobolice.

W zawodach wzięły udział cztery zespoły MGLKS Błonie Barwice ( trener Łukasz Zbroszczyk) , GMLKS Głaz Tychowo (trener Wiesław Ostrysz), GKS Leśnik Manowo (trener Bolesław Jaworski) i MGLKS Mechanik Bobolice (trener Adrian Puszkiel) . Grano „systemem pucharowym” dwa razy 20 minut.

W wyniku losowania w pierwszym meczu zmierzyły się zespoły Mechanika Bobolice i Błonia Barwice. Wygrali piłkarze z Barwic 2:0, a obie bramki zdobył kapitan zespołu Dawid Bernacik. W drugim spotkaniu po bramkach Szymona Brysika Głaz Tychowo pokonał Leśnika Manowo 2:0.

W meczu o trzecie miejsce Mechanik Bobolice wygrał z Leśnikiem Manowo 2:1. Bramki dla boboliczan strzelili Filip Chmera i Tobiasz Banaszek, a dla Leśnika Daniel Mazurek.

W finale Błonie Barwice pokonały Głaz Tychowo 3:0. Dwie bramki strzelił Dawid Bernacik, a jedną z rzutu karnego Jakub Gołucki.

Najlepszym zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali wybrani : Dawid Bernacik (Błonie Barwice), Łukasz Pniewski (Głaz Tychowo), Kacper Kurta (Mechanik Bobolice) i Damian Zawierucha (Leśnik Manowo).

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a wyróżnieni zawodnicy i trenerzy drobne upominki.

Zespół Błonie Barwice wywalczył awans do finału województwa Zachodniopomorskiego, który zostanie rozegrany w Płotach w dniu 13 czerwca 2015r. w ramach XX Letnich Jubileuszowych Igrzysk LZS Samorządów Gmin Województwa Zachodniopomorskiego.

IMG_1100

Kolejną wysoką wygraną zanotowała nasza najmłodsza drużyna trampkarzy. Tym razem nasi zawodnicy pokonali zespół Wiekowianki Wiekowo aż 0:5. Mecz od początku do końca był kontrolowany przez naszą ekipę do tego stopnia, że chwilami sukcesem naszych przeciwników było przedostanie się na naszą połowę. Oczywiście wynik mógłby być bardziej okazały, ale zabrakło większej skuteczności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiekowianka Wiekowo – Mechanik Bobolice 0:5 (0:1)

Skład:
Budniak Mateusz – Czaja Michał (Kpt) Chmera Filip, Kurta Kacper (65′ Łuczków Kacper) – Kokoszko Dominik, Kula Piotr (65′ Misztal Marcin), Łoziak Nikodem (60′ Banaszek Filip), Zarzycki Łukasz, Winkowski Adrian (65′ Misztal Kamil) – Zakrzewski Emil (60′ Tuziak Kacper), Jakowiec Michał (60′ Kozłowski Damian)

Strzelcy:
18′ 0:1 MICHAŁ JAKOWIEC
48′ 0:2 DOMINIK KOKOSZKO
55′ 0:3 MICHAŁ CZAJA
60′ 0:4 PIOTR KULA
67′ 0:5 FILIP BANASZEK

IMG_1101 IMG_1104 IMG_1105 IMG_1108

Juniorzy w Wiekowie

Junior senior 2015-04-04 075

Niestety pomimo dobrego meczu, drużyna juniorów starszych doznała porażki 3:2 w wyjazdowym spotkaniu z Wiekowianką Wiekowo. Mimo dwukrotnego prowadzenia (0:1 i 1:2) nie utrzymała dobrego wyniku do końca zawodów. Po raz kolejny braki kadrowe nie pozwoliły trenerowi na jakiekolwiek zmiany i roszady w ustawieniu, co odbiło się znowu na wyniku. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu będzie więcej zawodników do dyspozycji, a co za tym idzie i wynik będzie korzystniejszy. Już teraz zapraszamy na mecz w Bobolicach z Gryfem Polanów dnia 2015-05-24 o godz. 11:00

Wiekowianka Wiekowo – Mechanik Bobolice 3:2 (0:1)

Skład:
Olearczyk Patryk (Kpt) – Kunc Dawid, Ornowski Jonatan, Juś Dorian, Podolak Łukasz – Majewski Wojciech, Pedrycz Damian, Kula Grzegorz, Trusiło Łukasz (46′ Turkowski Sebastian) – Szadziński Damian, Klimek Remigiusz

19415_901033389938954_8539169431943395843_n

W związku z odpalaniem rac świetlnych oraz petard podczas spotkania z Sokołem Karlino Wydział Dyscypliny KOZPN nałożył na nasz klub karę w wysokości 500,00 zł. W związku z tym apelujemy do naszych kibiców o nieużywanie podczas meczów żadnych środków pirotechnicznych, ponieważ każde następne takie zajście będzie traktowane dużo ostrzej, z zamknięciem stadionu dla kibiców włącznie.

Kolejne 3 punkty po awans

Junior senior 2015-04-04 038

Mimo, że do meczu z Płomieniem przystąpiliśmy bez kilku zawodników: Adam Zawół i Ornowski Jonatan (kartki), Jaworski Patryk, Mikołajczyk Damian, Małyszek Dominik, Gąsiorek Wojciech, Cieślik Patryk (wyjazdy) to trener miał i tak do dyspozycji 17 zawodników.

Sam mecz można by powiedzieć bez historii. Nasza drużyna kontrolowała spotkanie od samego początku, a szybko strzelona bramka pozwoliła na swobodne rozgrywanie piłki przez naszą drużynę. Żeby zobrazować przebieg meczu to podam, że Myślino, nie licząc dwóch rzutów wolnych w pierwszej połowie i jednego w drugiej, pierwszy strzał (niecelny) oddało w 88 minucie.

Za to nasza drużyna sytuacji bramkowych miała bez liku. Niestety, szczególnie w pierwszej połowie, raziła nieskutecznością. Na listę strzelców oprócz bramki Marcina Krysztoforskiego (asysta Jakub Karpiński) mogli wpisać się: Adrian Bielecki, Wojciech Grześkowiak, jeszcze raz Krysztoforski i Dominik Balcer, który w 37 minucie musiał niestety opuścić boisko z powodu kontuzji.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, tyle że byliśmy bardziej skuteczni. W 71′ gola strzelił Adrian Bielecki dobijając potężny strzał Jakuba Karpińskiego w słupek, a w 80′ na 3:0 pięknym lobem bramkarza popisał się niespełna 17-letni Ułanowski Eryk, który w pierwszej połowie zastąpił Dominika Balcera. Przy tej tej bramce warta odnotowania jest genialna asysta naszego kapitana Wojciecha Grześkowiaka.

Cieszą kolejne 3 punkty, cieszy mecz na tzw zero z tyłu, cieszy szeroka i młoda kadra.

A już dnia 2015-05-23 jedziemy na kolejny mecz do Mielna. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Mechanik Bobolice – Płomień Myślino 3:0 (1:0)