Miesiąc: czerwiec 2015

Podsumowanie sezonu 2014/2015

awans do kko  

W pierwszej kolejności gratulujemy naszej drużynie pewnego awansu  do Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Udało się to bardzo szybko, bo już rok po niespodziewanym spadku. W tym miejscu bardzo dziękujemy w szczególności wszystkim zawodnikom , zarówno tym co rozegrali w zespole większość spotkań, jak i tym którzy rozegrali ich mniej, a łącznie było ich 29. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Dziękujemy również trenerowi, który nie zraził się spadkiem i został z zespołem w tej trudnej chwili. Cieszy bardzo, że mimo tak młodego zespołu jakim dysponował i tak dużymi zmianami kadrowymi w przerwie zimowej potrafił zrobić wspaniałą atmosferę w drużynie, a z chłopaków bardzo zgrany i ambitny team (pokazały to szczególnie wygrane, nic nie znaczące mecze, już po uzyskaniu awansu)

W imieniu zarządu dziękujemy bardzo również wszystkim sponsorom, kibicom oraz osobom, które w mniejszy lub większy sposób pomogły w osiągnięciu tego celu.

A teraz małe podsumowanie:

Awans uzyskaliśmy z drugiego miejsca w grupie (już na 4 kolejki przed zakończeniem rundy)  ze zdobytymi 65 punktami, ustępując 9 oczkami zespołowi Sokoła Karlino i pokonując trzecią Darłovię Darłowo 14 punktami. W 26 rozegranych meczach przegraliśmy trzy mecze (2 razy z Sokołem i 1 raz Saturnem) oraz zremisowaliśmy dwa (1 raz z Jantarem Siemyśl i 1 raz z Darpolem Barzowice) Łącznie strzeliliśmy 106 bramek (najwięcej w naszej lidze), a warto podkreślić, że w ostatnich latach wynik powyżej 100 goli uzyskały w w tej klasie rozgrywkowej tylko zespoły Bałtyku Koszalin (168) i Kotwicy II Kołobrzeg (117) w jednym sezonie 2008/2009. 1/3 wszystkich bramek zagarnął Adrian Bielecki. Z 32 strzelonymi bramkami został zdecydowanym królem strzelców ligi.

Poniżej lista wszystkich strzelców:

1 Bielecki Adrian 32
2 Balcer Dominik 11
3 Krysztoforski  Marcin 11
4 Karpiński Jakub 8
5 Myśliński Mateusz 8
6 Saganowski  Karol 7
7 Sochaj Karol 7
8 Małyszek Dominik 4
9 Ułanowski Eryk 4
10 Grześkowiak Wojciech 3
11 Sapiecho  Bartłomiej 3
12 Saganowski  Mateusz 2
13 Dudka Tomasz 1
14 Gąsiorek Wojciech 1
15 Jaworski Patryk 1
16 Łyskawa Przemysław 1
17 Ornowski  Jonatan 1
18 Stroczyński  Karol 1

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życzymy miłego odpoczynku, a nie będzie on za długi, ponieważ trzeba szybko zacząć się przygotowywać do następnego sezonu, który prawdopodobnie rozpocznie się już w połowie sierpnia.  

Urodziny Prezesa

Panie Prezesie, z okazji urodzin życzymy wszystkiego najlepszego w życiu osobistym oraz samych sukcesów z MGLKS Mechanik. Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w działalność naszego klubu no i mamy nadzieję, że nie zmieni się to w najbliższych latach. Oby największym prezentem stał się awans drużyny seniorów do KKO i żeby działalność w naszym klubie sprawiała Tobie tylko i wyłącznie same przyjemności. Działacze, zawodnicy i kibice. Dziękujemy!

Pewna wygrana na własnym stadionie

IMG_1268

 

Po niespodziewanej porażce w Mielnie, nasi zawodnicy chcieli zmazać plamę w meczu na własnym boisku z Błękitnymi Stary Jarosław. Od samego początku było widać, że wszyscy piłkarze Mechanika mieli ogromna ochotę na na grę i pokonanie przeciwnika. Wielką aktywnością na boisku w akcjach ofensywnych wykazywali się szczególnie Jakub Karpiński, Adrian Bielecki, Eryk Ułanowski czy Wojciech Grześkowiak. Zostało to nagrodzone już w 12′ kiedy to bramkę na 1:0 bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Jakub Karpiński. Bramka ta jeszcze bardziej zmotywowała naszych zawodników i już 10 minut później mogłoby być 2:0. W akcji sam na sam w polu karnym faulowany przez bramkarza został Wojciech Grześkowiak, ale niestety sędzia niczego się nie dopatrzył (mam wrażenie, że nawet goście byli zdziwieniem brakiem reakcji sędziego) Goście ograniczali się do kontrataków i po jednej z takich akcji w 34′ doprowadzili do remisu. Odpowiedź z naszej strony mogła być bardzo szybka, ponieważ już w 37′ piękny strzał z woleja z około 16 m Adriana Bieleckiego odbił się od spojenia słupka z poprzeczką , a w 41′ w dogodnej sytuacji strzeleckiej mógł być jeden z naszych zawodników, ale niecelnie dogrywał Eryk Ułanowski. W tej części warto odnotować kilka prób strzałów z dystansu, a szczególnie Adriana Bieleckiego.

Mecz w drugiej połowie również toczył się pod nasze dyktando. W 51′ Wojciech Grześkowiak pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Jakuba Karpińskiego, a temu nie pozostało nic innego jak plasowanym strzałem obok bramkarza podwyższyć wynik na 2:1.W 58′ na listę strzelców mógł wpisać się Eryk Ułanowski, ale nie zdążył dołożyć nogi do dobrego podania Karpińskiego wzdłuż bramki gości. 4 minuty później najpierw strzał Marcina Krysztoforskiego, a potem dobitkę Bieleckiego obronił bramkarz gości odbijając piłkę na rzut rożny. I właśnie z tego stałego fragmentu zdobyliśmy bramkę na 3:1, a dogranie Krysztoforskiego pewnym strzałem głową wykończył Grześkowiak. W 66′ bramkę zdobył również Adrian Bielecki, ale sędzia dopatrzył się w tej akcji zagrania ręką. W między czasie Stary Jarosław próbował rwanych akcji na naszą bramkę, ale nie miał już takiej ochoty do gry jak w pierwszej połowie. Po zawodnikach widać było zmęczenie. Taka sytuacja uśpiła trochę naszych zawodników i po strzale z wolnego w 73′ było już 3:2. Przy tym golu lepiej mógł się zachować nasz bramkarz. Błękitni poczuli, że mogą jeszcze w tym meczu coś ugrać zaczęli bardziej odważnie atakować naszą bramkę. W jednej z akcji zawodnik gości, będąc sam na 5-tym metrze strzelał głową, ale tym razem wspaniała interwencja naszego bramkarza uchroniła nas od straty gola. Mecz zakończył się piękną kontrą naszych zawodników w 93′, gdzie asystę zaliczył Adrian Bielecki, wystawiając piłkę Mateuszowi Saganowskiemu, któremu pozostało tylko przystawić nogę w odpowiednim kierunku. Po tej bramce sędzia zakończył mecz.

Następny mecz gramy dnia 2015-06-06 o 17:00 w Sławoborzu z tamtejszym Pomorzaninem. Serdecznie zapraszamy.

Mechanik Bobolice – Błękitni W. Głuszek Stary Jarosław 4:2 (1:1)

Skład:

Olearczyk Patryk – Gołombniak Remigiusz, Sapiecho Bartłomiej, Łyskawa Przemysław, Zawół Adam – Karpiński Jakub (88′ Ornowski Jonatan), Krysztoforski Marcin (65′ Adamczyk Mateusz), Grześkowiak Wojciech (kpt), Mikołajczyk Damian (80’Saganowski Mateusz)

Bramki:

1:0 (12′) – Karpiński Jakub
1:1 (34′) – Błękitni 2:1 (51′) – Karpiński Jakub
3:1 (63′) – Grześkowiak Wojciech
3:2 (73′) – Błękitni
4:2 (93′) – Saganowski Mateusz

Żółte kartki:

Karpiński Jakub, Krysztoforski Marcin, Mikołajczyk Damian