Udany Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Bobolicach – dzieci zachwycone

                                                                        MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

1 grudnia 2018 roku po raz pierwszy w naszym obiekcie grupa nieformalna w składzie: Zbigniew Rewkowski, Dominika Kłos, Sara Krupka wraz z Patronem Miejsko-Gminnym Ludowym Klubem Sportowym „Mechanik” Bobolice oraz przy ogromnym wsparciu Gminy Bobolice zorganizowała otwarty MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO w ramach programu „Mikrodotacje 2018”.

W ramach środków z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Organizatorzy przewidzieli nagrody dla wszystkich uczestników, świąteczne paczki dla dzieci, które osobiście wręczył im Mikołaj, a także poczęstunek, kawę, herbatę i napoje zarówno dla uczestników jak
i kibiców.

Turniej przewidywał maksymalnie 60 uczestników, w tym 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz do lat 16 i tylu właśnie zawodników zgłosiło się do udziału w zawodach.

Turniej miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych
do aktywnego spędzania wolnego czasu, popularyzację tenisa stołowego oraz integrację uczestników w różnym wieku i z różnych miejscowości.

Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach: dzieci klas od IV do VI Szkoły Podstawowej, młodzież klasy VII Szkoły Podstawowej do 16 lat oraz dorośli w wieku powyżej 16 lat. Uczestnicy
z każdej kategorii zostali jeszcze podzieleni na grupy.

Podczas zmagań „ping – pongowych” widać było ogromne zaangażowanie uczestników. Mimo sportowej rywalizacji każdy uczestnik zachowywał postawę „fair-play”. Czterogodzinny wysiłek dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji oraz obfitował w szereg różnych, nieszablonowych akcji i zagrań.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek. Wspólna przekąska była okazją do odpoczynku i zregenerowania sił w przerwach między meczami,
a także szansą do wymiany spostrzeżeń i opinii na temat toczących się obok pojedynków. Fajną odskocznią był występ dzieci, które zagrały krótki koncert bębniarski.

 Po kilku godzinach zaciętych rozgrywek wyłoniono najlepszych zawodników
w danych kategoriach. Miłym akcentem całego turnieju było pojawienie się Mikołaja, który wręczył dzieciom świąteczne paczki, a także nagrody dla najlepszych zawodników, a pozostałym grającym wręczył równie atrakcyjne nagrody pocieszenia.

Należy wspomnieć, że już trzy piątki przed turniejem zapisani uczestnicy mogli przygotowywać się do udziału w zawodach.

Turniej ten nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
w ramach programu „MIKRODOTACJE 2018”. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Magdaleny Osipowicz z FIO. Dziękujemy również Patronowi – MGLKS „Mechanik” Bobolice, całej grupie nieformalnej, a także pracownikom Hali Widowiskowo-Sportowej w Bobolicach, którzy koordynowali całą inicjatywę. Ogromnie dziękujemy również Pani Renacie Jarzyńskiej oraz Panu Zbigniewowi Oleksiakowi, których pomoc była i zawsze jest nieoceniona! 

    W Y N I K I

 DZIECI IV-VI SP

I miejsce – Daniel Mirga

II miejsce – Zuzanna Lisowska

III miejsce – Tomasz Olender

IV miejsce – Mikołaj Arczyński

V miejsce – Tymoteusz Skiba

 MŁODZIEŻ OD VII KLASY DO 16 LAT

I miejsce – Oskar Szysz

II miejsce – Jakub Madej

III miejsce – Sebastian Dodacki

IV miejsce – Oliwier Klajnszmit

V miejsce – Filip Pyziołek

 

DOROŚLI POWYŻEJ 16 LAT

I miejsce – Dariusz Adamczyk

II miejsce – Karol Sztobnicki

III miejsce – Radosław Serowski

IV miejsce – Janusz Rudnik

V miejsce – Marcin Majewski

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za obecność i zaangażowanie. Dla takich ludzi jak Wy warto organizować takie turnieje!

Wszystkim życzymy zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2019!!

Organizatorzy

Projekt dofinansowany ze środków Programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH